

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 510 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09734
Ext.Price$0.09734
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09734 | $0.09734 |
| 10 | $0.04867 | $0.48670 |
| 50 | $0.04378 | $2.18900 |
| 100 | $0.03938 | $3.93800 |
| 500 | $0.03486 | $17.43000 |
| 1000 | $0.03085 | $30.85000 |
| 3000 | $0.02705 | $81.15000 |
| 5000 | $0.02372 | $118.60000 |
